2017 YGS Başvuru

2017 öSYM sınav takviminin açıklanmasıyla birlikte 2017 YGS müracaat tarihleri de dikkat çekici oldu.öğrenciler sınav takviminde yer sektör tarihlerde başvurularını yapbilecekler. Peki 2017 YGS müracaat tarihleri ne süre?

2017 YGS sınavına girecek olan üniversite adayları müracaat tarihlerini merakla bekliyordu. öğrencilerin merakı 2017 sınav takviminin yayınlanmasıyla birlikte son buldu. Sınav takviminde YGS sınavının ne süre yapılacağı, müracaat tarihlerinin ve netice izah tarihinin ne süre bulunduğu yer aldı.

2017 YGS müracaat Tarihleri

üniversite hayalleri ile ders çalışmaya idame eden öğrenciler bu sıralar başvuruların ne süre yapılacağı aramasına girdi. 2017 sınav takviminde yer sektör bilgilere gore 2017 YGS sınavı müracaat tarihleri 4-18 Ocak 2017 tarihleri içinde olacak. öğrenciler bu tarihler içinde imtihan başvurularını ais.Osym.Gov.Tr adresi üzerinden yada bulundukları ildeki öSYM müracaat merkezlerinde yapabilecekler.

Mezun adaylar ise şifrelerini biliyorlar ise gene ais.Osym.Gov.Tr üstünden, şayet şifrelerini unuttular ise bulundukları ildeki öSYM başvuru merkezine giderek yeni şifrelerini öğrenmenin bununla beraber imtihan başvurularını da yapabilecekler.

2017 YGS başvuru şartları

2016-2017 öğretim senesinde ortaöğretim kurumlarının (lise veya dengi okullar, açık öğretim lisesi) son sınıfında okumakta olan öğrenciler

Ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında beklemeli biçimde bulunanlar

Ortaöğretim kurumlarını bitirmiş olanlar

Ortaöğrenimlerini ülke haricinde tamamlayıp durumları yukarıdakilerden birine uyanlar.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir