Bayanlar için 2017 trendi makyaj trendleri

Makyaj malzemeleri alırken seçici davranıyoruz ama acaba aldığımız malzemeler yeni sezonun trendleri ile uyuşuyor mu? Bilgizar.com olarak 2017 yılının makyaj trendlerini sizin için derledik.
Turuncu dudaklar, kırmızının yerini mi alıyor? Kırmızı halıdan, podyumlara bu sene sürekli karşımıza çıkmaya başlayan turuncu akımı yeni sezonda oldukça dikkat çekeceğe benziyor. Sende portakal rengi rujunu masanda hazır etmelisin.
Vamp dudaklar ile modanın kalbinin attığı her noktada boy göstermesine alışık olduğumuz ünlüler yeni renklere açılıyorlar. İşte ünlülerin makyaj sırları:

Kemiklerinizi meydana çıkarın

Bu sene az, özdür felsefesinin makyajda ön plana çıktığı bir yıl olacak gibi görünüyor. İnce ve aydınlık bitişli fondotönler cilde nefes aldırarak taze ve canlı bir cilt görünümü yarattıklarından çok tercih edilen tarzlardan olacak. Ayrıca cildinizin canlılığını ve gençliğini kapatmamaya özen göstermelisiniz.
Gölgeli makyaj severler burun kanatları ve elmacık kemikleri altına bronz pudra ile kontür yapabilir. Özellikle elmacık kemiklerini açığa çıkarmak ve kemik yapısını belirginleştirmek hem zayıf bir görünüm sağlayacak hem de cilt vurgularınızı açığa çıkaracaktır.
Makyaj ve güzellik yüzün genelinde taze bir görünüm açığa çıkarmalı, fazla ışıltıların diğer bölgeleri bastırması önlenmelidir.

Gözler, ah gözler..

Göz makyajında da sadelik 2017 trendi. Özellikle koyu göz makyajı pek tercih edilmeyecekler listesinde. Kirpik diplerine kalemle gölge vermek tavsiye edilebilecekler arasında olacak gibi görünüyor. Gözlerde mavi ve yeşil tonları kullanan makyaj stilistleri 2017 makyaj tarzları arasında. Kedi gözü makyajından vazgeçemeyenler ise ince uçlu eyeliner kullanmaya özen göstermeli. Eğer eyeliner çekmekte zorlanıyorsanız öncelikle göz kenarlarınıza < işareti oluşturup daha sonra çizgileri uzatmaya çalışabilirsiniz. Ayrıca gözlerinizin iç köşelerine beyaz göz kalemi uygulayarak gözlerinizin parlak ve büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Doğru renk tonunu bulabilmek

Rujlarda turuncu etkisinden başta bahsetmiştik ama dudakların büyüleyiciliği sadece turuncunun esiri olacak değil. Özellikle beyaz tenliler mavi, mor alt tonları olan kırmızıya da hala kapılarını açabilirler. Ama bronz ve esmer tenliler kırmızı kullanımında turuncu ve sarı alt tonları tercih etmelilier.
Bilgizar.com olarak bu seneki trendlere dair öğrendiklerimiz bunlar, sizin de ipuçlarınız var ise bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir