En Lezzetli İtalyan Yemekleri Eataly’de

14826435_331272057233470_759191369_n

Dünya üzerinde müdavimleri bulunan çok sayıda yöresel mutfak olsa da İtalyan yemekleri denildiğinde akan sular durur. İtalyan yemekleri genel olarak dünya üzerinde yaşayan herkesin damak tadıyla uyum sağlar. Bu nedenle de her ülkede çok sayıda İtalyan restoranı bulunur. Türkiye’de İtalyan yemekleri ve İtalya yemek kültürü çok sevilir. Özellikle büyük şehirlerde çok sayıda İtalyan restoranı vardır. İtalyan yemekleri nelerdir denildiğinde akla ilk olarak makarnalar ve pizzalar gelir. Buna rağmen aslında İtalya yöresel yemekleri çok çeşitlidir. Bir İtalyan Restoranı menüsüne bakıldığında da deniz ürünlerinden et yemeklerine, çorbalardan salatalara çok çeşitli yemek seçeneği bulunduğu görülecektir.

Öncelikle İtalyan yemekleri menüsünde bulunan çok sayıda İtalyan çorbaları ile başlayalım. İtalyan çorbaları içinde en çok sevilenlerinden biri Minestrone adı verilen İtalyan sebze çorbasıdır. Bu çorba büyük bir ustalık gerektirir, çünkü genel olarak bir yemek tarifi yoktur. Yemek tarifinin olmamasının sebebi ise bu çorbada mevsim sebzelerinin kullanılmasıdır. İtalyan yemek kültüründe taze sebzelerin kullanılmasına büyük önem verilir.

İtalyan yemekleri menüsünde en çok görülecek diğer seçenekler de İtalyan et yemekleri ve İtalyan tavuk yemekleridir. Bu mutfak genel olarak karbonhidrat ağırlıklı yemekleri ile anılsa da aslında yoğun protein içeren çok sayıda yemek seçeneği vardır. Bununla birlikte makarna ve pizzaların içinde de et ürünleri yoğun olarak kullanılır. Başlangıç yemeklerinde de et ve tavuk ürünlerine sıklıkla rastlanır. Bununla birlikte ana yemek menüsünde İtalyan tavuk yemekleri de müdavimleri tarafından özellikle tercih edilir.

En lezzetli İtalyan yemeklerine giden yol Zorlu Center’da bulunan Eataly İtalyan Restoranından geçer. Eataly’de İtalyan mutfağına dair tüm lezzetleri bulmak mümkündür. Menüde başlangıç yemekleri, et yemekleri, pizzalar, deniz ürünleri, salatalar ve tatlılar vardır. Ayrıca Eataly’nin muhteşem atmosferi de lezzetli İtalyan yemeklerini keyifli akşam yemeklerine dönüştürür. İtalyan mutfağına dair tüm yöresel lezzetleri Eataly’de bulmak mümkündür. Siz de sevdiklerinizle birlikte keyifli bir akşam yemeği yemek isterseniz Zorlu Center’da bulunan Eataly İtalyan Restoranını ziyaret edebilir, damak tadınıza uygun İtalyan lezzetlerini keyifli bir atmosferde zevkle yiyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir