KYK Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK burs başvurularının sona ermesiyle beraber binlerce üniversite öğrencisi neticelarını merak ediyor. KYK Genel Müdürlüğünden hemen hemen resmi bir izahat yapılmadı. KYK burs başvuruları açıklandığında resmi sitede yayınlanacak.

KYK 2016 neticeları için üniversite öğrencilerinin gözü KYK’da.. 12 Ekim’de sonlanmış olan KYK burs başvurularının neticeları ne zaman açıklanacak merak mevzusu. KYK henüz resmi bir açıklamada bulunmadı. DGS için burs başvurularında bugün son gün.

Öğrencilere maddi açıdan destek sağlanması için tanımlanan bazı hizmetler vardır. Bu hizmetlerden ilki yurtlardır. Devlet yurtları olarak da tanımlanan bu yurtlara çok sayıda kişi başvurabilir. Ağustos ayında meydana gelen devlet yurdu müracaat dönemi ve sonuç açıklanma dönemleri bitmiştir. Şuanda gündemde olan konu ise KYK bursudur. Lisans eğitimi almaya hak kazanan öğrencilerin farklı şehirlerde yaşayabilmeleri için sağlanan çeşitli imkânlar vardır. Tanımlanan bu imkânlar doğrultusunda artık öğrenciler aldıkları bazı maddi yardımlar sonucunda eğitim hayatlarını sürdürürler. Eğitim alanında öğrencilere verilen bu destek oldukca önemlidir. Çünkü ailelerinden uzakta hem okumak bununla beraber yaşamak hiç kolay değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir