Türk-Japon Üniversitesi

Uzun zaman önce Türkiye veya Japonya hükümetlerinin böyle bir girişim içerisinde olduğunu biliyorduk. 2014 yılında Türkiye ve Japonya hükümetlerinin imzaladıkları anlaşma bir süre önce T.C  resmi gazetesinde  yayınlayarak Türk-Japon Üniversitesi’nin açılacağı sinyalini verdi.

Üniversitenin asıl amacı Japonya ve Türkiye teknolojilerini geliştirip dahada üst sıralara çıkmayı hedeflemektedir.  Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olarak hayata geçecek olan bu üniversite ile daha detaylı bilgiler üniversite kampüsü açıldıktan sonra elimizde olacaktır.

Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi taban puanları ve kontenjanları önümüzdeki  eğitim öğretim dönemi içerisinde yayınlanacaktır.

Türk Japon Üniversitesi’nin eğitim dili İngilizce olacak. Öğrenciler Türkçe ve Japonca  dil kurslarınada gidebilecek. Üniversiteden mezun olan öğrencilerde denklik problemi olmayacak. Çift diploma veya ortak diploma sahibi olacaklar. Kurulacak olan bu üniversitede Önlisans programları olmayacak bunun yanı sıra lisans , yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitim verilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir