Üniversiteye Yeni Girecekler İçin Tavsiyeler

Bugün üniversiteye yeni geçecek arkadaşlarımız için bir içerik oluşturmaya karar verdik.Sizler için ilk tavsiyeler,ne yapmalısınız,ne yaparsam ortama girerim vs. her konuda bilgi vermeye çalışacağım.
     İlk öncelikle siz artık Lise’yi geri de bıraktınız siz artık üniversitelisiniz,olgun bir insan oldunuz artık.Çoluk çocuk hareketler yapmayı,sulu sulu şakaları yapmayı bırakın ve cool olarak okulun ilk günü farkınızı ortaya koymalısınız.Üniversitelisiniz siz artık,ortamlara doya doya akacaksınız,okula gitmeyeceksiniz,sınavlara son gün gece yarısı çalışacaksınız,hayatınızı özgür olarak bir şekilde yaşamaya başlayacaksınız. İlk başta zor gelebilir ailenizden uzakta kalmak,onları özlemek,bazen sadece makarna yemek.Hafif tebessüm ettiğinizi hisseder gibiyim.Evet makarna.Bazen de sadece çorba.Üniversite de arkadaşlarınızla sürekli bir şeyler yapacaksınız çünki.Evde boş boş oturmayacaksınız.Arkadaşınız sizi dışarı çağırıyorsa mutlaka gidin ortamlara ayak uydurmaya çalışın,yoksa gerçekten dışlanabilirsiniz.
   Okulun ilk günü tüm öğrenciler okula gider,okula ısınmaya çalışır.Sonra tüm öğrenciler bir kafeye gider ve tanışırlar.Herkes birbirinin telefonunu alır.Sonra 1-2 gün üst üste sürekli buluşursunuz.Herkes arkadaş edinir,biri kardeşim der biri evini açar,olay olayı açar anlayacağınız.Bu böyle devam eder.
   İsterseniz şimdi benim size tavsiyelerime geçelim;
– Okulun ilk günü olabildiğince herkesle samimi olmaya çalışmayın.
– İlk gün herkes bir yere gider dediğim gibi numara felan alınması olur.Bunlardan kesinlikle eksik kalmayın,benim işim gücüm var kusura bakmayın diyip gitmeyin.Mutlaka arkadaşlarınızla iç içe olun.
– 3.maddeye gelirken en önemli madde bu mutlaka arkadaşınızı doğru seçin.
– Çıkarcı arkadaşlarla samimi olmayın.Onlar size sürekli hesabı kitlemeye çalışan arkadaşlarınız olacaktır.
– Evde arkadaşlarınızla otururken zorla sizi kendi evinize gelmeye zorlayacaktır. Bu tip insanlardan uzak durmaya çalışın. Üniversite hayatınız boyunca dürüst ve karakterli bir insan olun.Mutlaka doğru insanlarla karşı karşıya geleceğinizden eminim. Ortamlara ayak uydurun,doya doya eğlenin fakat derslerinizi de ihmal etmeyin.
Bugün ” tavsiye,ne yapabilirim? ” tarzi bir yazı yazarak sizi bilgilendirmek istedim.Umarım hoşunuza gitmiştir.Yorumlarınızı bekliyorum,hoşçakalın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir