Yeni Medya Bölümü Nedir,Ne İş Yapar?

Yeni Medya bölümünü merak eden üniversite adaylarının, bu yazıda Yeni Medya Bölümü iş olanakları,maaşları hakkında detaylı bilgi alabilir.Hadi başlayalım!

Yeni Medya Bölümü mezunları, internet ve mobil ağlardan giderek daha etkin bir biçimde faydalanmak durumunda olan bütün özel ve kamu kuruluşlarında iletişim uzmanı olarak görev alabiliyorlar.

Yeni Medya Bölümü İş Olanakları

Gazeteci,editör,eleştirmen,basın ve medya danışmanlığı,sosyal medya uzmanı ve dijital girişimci olarak istihdam edebilecek olan mezunlarımız gazete,haber servisi,çevrimiçi haber ajansları,dijital ve sosyal medya ajansları vb. alanlarda çalışabilirler.

Yeni Medya Bölümü Maaşları Hakkında Bilgi

Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2500-3000TL dolaylarında maaş alırken özel sektörde çalışanlar daha az ya da daha fazla maaş alabilme imkanlarına sahip.

UniHocam Ne Diyor?

Bana kalırsa; İnternetle haşır neşir ve TM ya da Sözel okuyorsanız makale yazma beceriniz vs. varsa bu bölümü tercih edip Editör,Haber Servisi alanında yükselebilirsiniz.Kendiniz bir internet sitesi ile başlar bir ekip oluşturur ve reklamlar vs. alarak kendi işinizi kurabilir ve bu alanda çok yükselebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi devir Teknoloji çağı olduğu için İnternetten para kazananlar çok fazla. Sizde bir internet sitesi açarak bir haber sitesi mecrasına atılabilirsiniz.

Riskli bir iş gibi görünse de tecrübeli bir ekip kurduğunuzda başarı yüksek ihtimal gibi görünmekte.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir